Terenska nastava viših razreda u Zagrebu

I ove su godine učenici svih viših razreda proveli jedan dan terenske nastave u Zagrebu. Kao i uvijek to je prilika da se spoje zabavne i korisne stvari. Datum 17.11.2016. bio je određen izvedbom kazališne predstave Sherlock Holmes u Zagrebačkom kazalištu mladih, a na to su se nadovezivale druge aktivnosti za svaki razred.

Učenici petih razreda posjetili su Arheološki muzej i sudjelovali u radionici pisanja hijeroglifa. Oni čudni znakovi koje sad naši đaci uvježbavaju zapravo su kartuše s njihovim imenima.

Šestaši su u radionici naučili svirati afričke bubnjeve koji se zovu djemba bubnjevi. Zanimljiv i dinamičan voditelj radionice iz Sudana sve nas je iznenadio vještinom govorenja hrvatskog jezika. Nakon radionice pogledali su stalni postav Etnografskog muzeja s naglaskom na zbirke izvaneuropskih predmeta koje su muzeju poklonili hrvatski istraživači braća Mirko i Stjepan Seljan te Dragutin Lerman.

Za učenike sedmih razreda upravo su proletjela dva sata koliko su se zadržali u Tehničkom muzeju Nikola Tesla te razgledali uz stalni postav još i kabinet Nikole Tesle te Planetarij. Najčešći komentar bio je: Planetarij je nezaboravno iskustvo.

Osmaši su istraživali svoje perceptivne mogućnosti, pokušavali odgonetnuti optičke varke i zapravo se dobro zabavili u Muzeju iluzija. Predstava o slavnom detektivu i njegovoj vječnoj borbi protiv zla kojeg utjelovljuje zlikovac profesor Moriatti dodatno je mentalno angažirala naše đake tako da se u tišini kazališta napetost osjećala u zraku.

Na kraju našeg zagrebačkog radnog dana smo nahranili i trbuščiće, a ne samo moždane vijuge te se zadovoljno vratili kući. Zaključak: moramo to ponoviti!

Učenici 6. razreda u šetnji gradom - budući faks?

Učenici 8.b - skupljamo zadnje osnovnoškolske uspomene

Aplauz za ansambl predstave Sherlock Holmes

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 30. 11. 2016.