Božićna bajka u Gupčevom kraju

Božićna bajka, dana 17.12.2016. stigla je i u Gupčev kraj. Dio te prekrasne bajke bili su i učenici naše škole. Igrokazom o Anđelima i pastirima, učenici 2. i 3. razreda PŠ Sveti Matej dočarali su gledateljima istinsku bit Božićne bajke, a pjesmom i glazbom tu čaroliju uveličali su Tamburaški sastav i Školski zbor pod vodstvorm prof. Marine Pakelj.

Božićnoj čaroliji tu nije kraj. Svojim proizvodima i ukusnim delicijama Božićnu bajku u Gupčevom kraju upotpunili su i zadrugari naše škole koji su ih prodavali na božićnom sajmu bez kojega božićna čarolija ne bi bila čarobna.

Bila je bajkovita, vesela puna raznih zvukova i žamora koje možete doživjeti jedino ako zamislite da se nalazite u vrevi prekrasno okićenog, rasplesanog, raspjevanog gradskog trga u predblagdansko vrijeme, ispunjenog mnogim ljudima i ukusnim mirisma, raznovsnim uličnim plesačima, pjevačima i drugih veselih sudionika. Tako se jedino može dočarati ugođaj Božićne bajke u Gupčevom kraju koju je prožeo duh veselog žamora sretnih i raznolikih likova i događaja poput prave bajkovite pustolovine. Bilo je tu anđela, pastira, Isusa u jaslama, Djeda Božićnjaka i mnogih zabavljača; pjevača, plesača, svirača, zatim trgovaca, prodavača ukusnih delicija i prekrasnih raznovrsnih ukrasa. Eto, vjerujem da sada možete zamisliti kako je izgledala Božićna bajka u Gupčevom kraju.

objavio: Bernarda Razum   datum: 17. 12. 2016.