Osnivanje školskog volonterskog kluba

U četvrtak, 8. veljače 2018. god., održan je prvi sastanak volonterskog kluba OŠ Matije Gupca Gornja Stubica.

Nakon održanih orijentacijskih radionica u organizaciji Volonterskog centra Zagreb, gdje su se učenici upoznali s volontiranjem, načinima volontiranja i primjerima dobre prakse, učenici zainteresirani za članstvo u volonterskom klubu škole, dana 8. veljače 2018. god. prisustvovali su prvom službenom sastanku kluba.
U školski volonterski klub uključilo se 35 učenika od 4. do 8. razreda, a voditeljice kluba su učiteljice Željka Franjković i Martina Lešković. Na tom sastanku, na kojem je prisustvovala i volonterka Volonterskog centra Zagreb, Sabina Stepić, učenicima su predstavljene volonterske akcije koje se planiraju provesti do kraja ove nastavne godine, ispitane su njihove želje vezane za uključivanje u pojedine aktivnosti te je određen intenzitet sastajanja članova kluba. Zajedničkom odlukom odabrano je ime školskog volonterskog kluba - "Dobro srce".
Ovih dana krenulo se i s prvom aktivnošću kluba "Vršnjačka pomoć u učenju", gdje će učenici volonteri, uz nadzor i podršku predmetnog učitelja, pomagati potrebitim učenicima u savladavanju nastavnog gradiva iz matematike i engleskog jezika.

objavio: Martina Lešković   datum: 20. 2. 2018.