Obilježen dječji tjedan u Krapini - Županija prijatelj djece

Krapinsko – zagorska županija (uz Primorsko – goransku županiju) je prva županija u Hrvatskoj koja je stekla prestižnu titulu - Županija prijatelj djece. Događanju je nazočilo 550 djece s područja cijele Krapinsko – zagorske županije te brojni zagorski gradonačelnici i načelnici. Prethodno otkrivanju ploče, župan KZŽ Željko Kolar održao je u svom uredu prijem za dječje gradonačelnice/ke i načelnice/ke, a nakon otkrivanja ploče, u maloj dvorani POU Krapina održan je Okrugli stol gradonačelnika/ica i načelnika/ica s predstavnicima Saveza društava Naša djeca Hrvatske i Krapinsko-zagorske županije. Više od 500 djece je u Festivalskoj dvorani u Krapini pogledalo i predstavu „Sportski život letećeg Martina“, kazališta Mala scena. Organizator događanja bila je Krapinsko – zagorska županija, uz Grad Krapinu kao suorganizatora. Događanju je nazočilo deset učenika naše škole u pratnji učiteljice Nataše Mirt i ravnateljice.

objavio: Sanja Knezić   datum: 8. 10. 2018.