Mjesec hrvatske knjige: školsko natjecanje u čitanju naglas

Učenici naše škole su se i ove godine uključili u Natjecanje u čitanju naglas. Školska razina natjecanja održana je u srijedu 24.10.2018. te smo dobili pobjednike u mlađoj i starijoj kategoriji koji će predstavljati našu školu na županijskoj razini natjecanja.

Sveukupno 19 natjecatelja nastupilo je u 2 kategorije natjecanja: mlađoj – 3.,4., i 5.r. (13 natjecatelja) i starijoj – 6., 7., i 8.r. (6 natjecatelja). Predstavljali su knjige po vlastitom izboru, one koje su im se sviđale i koju bi preporučili svojim prijateljima! U prve 2 minute usmeno su obrazložili svoj odabir, a  ostale  3 minute su izražajno čitali naglas. Ocjenjivala se kreativnost uvodnoga dijela,  jasnoća i razgovjetnost, izražajnost u nastupu,  primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Ocjenjivale su ih učiteljice Mirjana Borošak, Armina Rod, Marija Lisak i knjižničarka Ines Krušelj-Vidas.

Čestitamo svima koji su nastupili i naglašavamo da su u konačnom poretku bile važne stvarno nijanse. Donosimo poredak za prva tri mjesta u svakoj kategoriji.

Mlađa kategorija:                                                                          Starija kategorija:

1. Leona Hren, 4.b                                               1. Ana Klanjčić, 8.a
  2. Tea Hren, 4.a                                                   2. Ana Junković, 7.a
  3. Nika Žagar, 5.a                                                3. Dora Jakšić, 8.a

Prvoplasirane učenice branit će boje naše škole na županijskoj razini natjecanja u Mariji Bistrici 7.11.2018.

Sretno Ana i Leona!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 29. 10. 2018.