Posjet Domu za starije i nemoćne osobe Pintar

U srijedu, 22. svibnja 2019., 19 učenika naše škole, u pratnji učiteljica Marine Pakelj, Željke Franjković i Martine Lešković, posjetilo je Dom za starije i nemoćne osobe Pintar u Stubičkim Toplicama.

Tom prigodom učenici su za korisnike i osoblje doma izveli kratak dramski i glazbeni program. Igrokaz „Škola nekad i sad“, koji je s učenicama 5.b razreda, Jelenom Kučak, Magdalenom Vlahović, Emom Debeljak, Andrejom Ilinić, Marijom Vulama, Emi Rusan i Lucijom Hanžek, pripremila učiteljica Vesna Jakopović, jako je razveselio bake i djedove jer ih je radnja nakratko vratila u djetinjstvo i podsjetila na njihove školske dane.
Nakon dramskog dijela, učenici tamburaši (Emanuel Rod, Gabrijel Hikec, Tatjana Zebec, Mihael Smrček i Gabrijel Haramustek), pjevači (Lovro Kontent, Nikolina Carek, Karla Žukina, Katarina Žukina i Lucija Lešković) te svirači solisti Luka Herceg i Nino Krizmanić, izveli su, pod dirigentskim vodstvom učiteljice Marine Pakelj, nekoliko skladbi i popevki uz koje smo svi zajedno i zapjevali.
U posjet korisnicima doma nismo došli praznih ruku. Naše vrijedne učenice su, uz pomoć svojih mama i bake, pripremile ukusne kolače, pite i štrudle, u kojima smo svi zajedno uživali tijekom zajedničkog druženja nakon priredbe.
Brzo je proletjelo naše vrijeme u domu. Uz obećanje da ćemo ih posjetiti i dogodine, u školu i obiteljske domove vratili smo se ispunjeni radošću i veseljem jer smo darujući samo mali dio svog vremena uspjeli nečiji dan učiniti ljepšim i veselijim.

objavio: Martina Lešković   datum: 4. 6. 2019.