Znate li kako postupati u slučaju potresa? Provjerite uz Kvizotres!

"Potres ne možemo predvidjeti, ali se zato možemo pripremiti!"

Znate li kako pravilno postupati u slučaju potresa ovisno o mjestu na kojem se nalazite? Kamo se skloniti, kako se ponašati, što ponijeti sa sobom?

Kliknite "Opširnije" i saznajte u Kvizotresu! Znanje spašava život.

Preventine mjere i pravovremena priprema za izvanredne situacije su jedini pouzdani način zaštite od štetnih djelovanja potresa. Važno je da se na vrijeme educiramo, uvježbamo i redovito ponavljamo gradivo kako bi bili spremni u svakoj situaciji osigurati vlastitu (i tuđu) sigurnost.

Hrvatski Crveni križ i Kazalište Tvornica lutaka pripremili su edukativni video "Kvizotres" koji djecu na zabavan način podučava načine sigurnog postupanja u slučaju potresa. Cilj je podizanje svijesti o važnosti pripreme za izvanredne situacije.

Kvizotres pogledajte klikom na sljedeći linkhttps://youtu.be/7XUxZd0rVWE i saznajte:

- Kamo ćete se skloniti u slučaju potresa kada počne, a vi se nalazite u stanu, u krevetu, za stolom, vani (i na što posebno pripaziti)?

- Što ne smijete raditi u slučaju potresa?

- Što sve morate spremiti u ruksak za izvanredne okolnosti?

- Najvažnije: Ostanite smireni!

U videu glume Mario Kovač, Petra Radin, Lara Škrinjar, Matija Šakoronja, Morana Zibar, Dean Kotiga, Krešimir Sučević Međeral i Mladen Vukorepa.
Glazbu za video pripremio je Matej Mestrović, a montažu i animaciju Martin Šatović. Pjevali su Jelena Buča, Dražen Bratulić i Eugen Viši. Video je snimljen uz podršku IFRC-a, u sklopu „Emergency plan of Action“.

Izvor: https://www.hck.hr/novosti/edukacije-djecu-pripremaju-za-djelovanje-u-izvanrednim-situacijama/10409

objavio: Martina Goluban   datum: 7. 1. 2021.