STEAMing vijesti

STEAMING izazov u našoj školi

Izazovi su prilika da se počne razmišljati na drugačiji način. Pogledaš zadatak – razmisliš - kreneš - iskušati ideju – pogriješiš – pokušaš na drugačiji način – ponekad uspiješ, a ponekad iskušavaš još nekoliko varijanti. Sve to primjenjivali su naši đaci u izazovima koje su za njih osmislili partneri iz Irske.

Učenici sedmih razreda sudjelovali su u izazovu izgradnje tzv. Goldbergovog stroja. Zabavna je to aktivnost koju ste sigurno vidjeli u nekom crtiću kada junaci postave niz prepreka i poluga koje usmjeravaju neki predmet koji se kotrlja i u završnici pokrene nešto.

Bilo je i njima zabavno, pogledajte klikom na video.

Učenici 3.b razreda izrađivali su svoje vage za ravnotežu kojima su mogli uspoređivati mase različitih predmeta. Pogledajte video o njihovom izazovu.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 31. 3. 2022.