Croatian Makers

Zagorje2-OŠ MatijeGupca Gornja Stubica - Starija dobna skupina from OŠ Matije Gupca Gornja Stubica on Vimeo.

Croatian Makers je projekt udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih – IRIM

Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).
Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu. Kao sudionici dobili smo potrebne robote.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot (Bluetooth verzija) koja nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.

Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1.-5. i 6.- 8. razred osnovne škole. Natjecanja će se odvijati otprilike jednom mjesečno, a discipline mogu biti praćenje crte, pronalaženje izgubljenog prijatelja i izbjegavanje prepreka.

U Ligu je u prvome valu uključeno 220 škola i udruga te podijeljeno više od 1000 robota diljem Hrvatske!

Trenutno, Croatian Makers liga uključuje više od 360 škola i ustanova te preko 8000 učenika i učenica.

Uključili smo se i u STEM revoluciju.

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima.

Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je već razvijen bogati edukacijski sadržaj. Ovim projektom je želimo masovno uvesti u hrvatske škole.

Pogledajte ovdje kako BBC micro:bit izgleda i na koje se sve načine može koristiti.