Gostovanje književnice Marice Milčec

Dana 7.5. u našoj školi gostovala je književnica Marica Milčec. Književni susret održao se za učenike prvih i drugih razreda matične škole.

Teta Marica, a tako su je zvali godinama jer je do mirovine radila u dječjem vrtiću, puna je svakojakih priča i rado ih dijeli djeci. Poslužuje ih iz vrećice, u kutiji, uz pomoć rekvizita ili organizira dramatizaciju. Voli ih i čitati i nikad baš nikad ne pita: a kakva je poruka ove priče. Pa to svatko pametan sam zna čim priču čuje!

Naši su učenici rado sudjelovali i glumili, pa čak i zapjevali ekološku rap pjesmu – i školski je sat brzo proletio. Baš je dobro kad u školi umjesto „papirnatih pisaca“ u čitankama susretnemo „prave žive pisce“.

Za sve one koji su ostali "gladni priča" nabavljena je knjiga gospođe Milčec Svaka je mrvica važna pa je potražite u školskoj knjižnici.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 7. 5. 2019.