Prvo mjesto na 1. festivalu priča

Osvojeno 1. mjesto na 1. festivalu priča PRIČAJ MI PRIČU koji se održavao pod motom: Hrvatska priča za djecu u 21. stoljeću.

U organizaciji udruge za promicanje medijske kulture djece i mladih Medioteka ovog je proljeća pokrenut natječaj Pričala mi je baka. Učenik Igor Ciglenečki pod vodstvom svoje učiteljice Ivanke Lisak zapisao je priču koju mu je ispričao njegov djed i zajedno s još jednom pričom koju su od svojih baka čule i zapisale Magdalena Lisak te knjižničarka Ines Krušelj-Vidas predstavljali su našu školu na tom natječaju. U petak 27.11.2009. održala se završna svečanost tog natječaja pod nazivom 1. festival priče Pričaj mi priču. Bila je to prilika da se vide uprizorenja priča pristiglih na natječaj koja su priredili učenici zagrebačkih škola, Dramskog studija dječjeg kazališta Dubrava i poznatih hrvatskih glumaca. Među ostalima čuli smo kako je Adam Končić interpretirao priču koja je zapisana u našoj školi pod nazivom Betežni zdravoga nojc-nojc. Upravo ta priča zajedno s pričom Ženidba grofa Klobuka pobijedila je na natječaju. Bit će to novi poticaj da zapišemo još priča naših djedova i baka.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 29. 11. 2009.