INTERVJU S RAVNATELJICOM SANJOM KNEZIĆ

7. prosinca 2009. godine na mjesto ravnatelja OŠ Matije Gupca Gornja Stubica došla je dosadašnja učiteljica geografije, gospođa Sanja Knezić.

Što ste željeli postati kada ste bili u našim godinama?

Ja sam zapravo oduvijek htjela biti učiteljica, a željela sam biti i instruktorica u Auto školi jer je to bio i moj tata. Neko sam vrijeme bila i u tom poslu.

Zašto ste se baš odlučili za učiteljicu geografije?

Zato jer volim putovanja, geografiju, upoznavanje novih krajeva i običaja, ljudi...

Koliko godina već radite u našoj školi?

18 godina.

Što Vas je najviše veselilo u radu s djecom?

Najviše me je veselila dječja spontanost, otvorenost i to da sam svoje dosadašnje znanje i doživljaje mogla prenijeti mladima.

Zašto ste se odlučili kandidirati za novu ravnateljicu?

Mislim da u toj ulozi mogu dati dosta od sebe zahvaljujući iskustvu, dosadašnjem radu i poznavanju ljudi.

Što mislite, koje osobine treba imati osoba da bi bila ravnatelj?

Treba imati organizacijske sposobnosti, tolerantnost, strpljivost, sklonost timskom radu te ljudskost (humanost).

Kako ste se, dosad, snašli u ulozi ravnateljice?

Dobro, posao je jako zanimljiv i dinamičan. Brzo treba donositi odluke i puno je drugačiji nego rad u razredu.

Je li Vam već počeo nedostajati Vaš dosadašnji posao? Što Vam najviše nedostaje?

Nedostaje mi druženje s učenicima i struka - geografija.

Namjeravate li se ikad vratiti na mjesto učiteljice geografije?

Prerano je to za govoriti, ali je otvorena i ta mogućnost. Iako više nisam učiteljica geografije, i dalje namjeravam voditi GLOBE grupu, naravno ako ću imati vremena.

Kakav je osjećaj biti "vođa" škole?

Ja još uopće nemam taj osjećaj, trebaju se slegnuti sve te emocije.

Kao ravnateljica, vjerojatno imate neki cilj koji biste željeli ostvariti. Koji je Vaš cilj kao ravnateljici ove škole?

Kao prvo, želim nastaviti sve projekte i aktivnosti koji se sada rade u školi npr. GLOBE, Zadruga.... A želja mi je da u svaku učionicu dođe računalo i internet, te uključivanje škole u zajednicu Europskih država. I naravno, želim sklopiti dobru suradnju s roditeljima i lokalnom zajednicom, te promicati kulturu i sportske aktivnosti.

Koji je Vaš životni moto?

Nakon kiše, uvijek zasja sunce, te " Kad Bog zatvori vrata, otvori prozor."

Roberta Herceg, 8.c i Doroteja Benko, 7.a

objavio: Marija Jurina   datum: 18. 12. 2009.