Izlet zadrugara u Križevce!

Učenici članovi sekcija naše Učeničke zadruge sudjelovali su na izletu u Križevce i Kalnik, dana 2. lipnja 2016. Svrha izleta je bila zabavnog karaktera – kao nagrada i druženje zadrugara za predani rad u našoj zadruzi, ali i kao oblik usavršavanja i unapređivanja na području zadrugarstva.

U sklopu našeg izleta smo posjetili Srednju gospodarsku školu Križevci gdje smo mogli upoznati proces proizvodnje mlijeka i mliječnih proizvoda. Učenici te škole sami obrađuju zemlju, proizvode hranu za svoje životinje, brinu o životinjama (kravama) te od dobivenog mlijeka sami tvore različite proizvode koje i sami prodaju. Cijeli proces naši učenici su mogli upoznati kroz vođenje i razgledavanje po pogonima.

Nakon toga posjetili smo i Visoko gospodarsko učilište s kojim je naša škola sudjelovala u projektu sakupljanja starih sorata sjemena. Tamo smo mogli vidjeti njihove obradive površine, plastenike, laboratorije, uzgoj životinja, a dečke su najviše dojmili poljoprivredni strojevi i priključci.

Poslije obilaska uputili smo se prema Kalniku gdje smo imali dogovoreni ručak u Planinarskom domu Kalnik, a nakon ručka i slobodnog vremena popeli smo se na Stari grad Kalnik sa kojeg nam se pružao prekrasan pogled i na čijem smo vrhu napravili zajedničku fotografiju.

Na izletu su sudjelovala 43 učenika i učenica, u pratnji učiteljica Štefanije, voditeljice zadruge, i Helene i učitelja Marko.

objavio: Marko Mihaljinec   datum: 3. 6. 2016.