Dan škole

Dan škole obilježili smo u petak, 10.06.2016. godine. Program  je počeo u 17,00 sati svečanom priredbom u školskoj sportskoj dvorani u kojoj su sudjelovali učenici male i velike dramske grupe, pjevački zbor i tamburaški orkestar. Upriličeno je podizanje Zelene zastave povodom obnavljanja statusa Eko-škole.

Otvorena je izložba fotografija učenika OŠ „ Matija Gubec“ iz Tavankuta: „Tavankut u očima djeteta“. Izložbu je otvorila ravnateljica škole Stanislava Stantić Prćić, a može se razgledati u školi svaki radni dan od 8,00 do 14,00 sati do 15. srpnja 2016. godine.

Održana su sportska natjecanja među učenicima i učiteljima na školskom igralištu.

Svečanosti su prisustvovali općinski načelnik Jasmin Krizmanić, njegov zamjenik Vladimir Škvorc, velečasni Nikola Jurković, gosti iz OŠ "Matija Gubec" Tavankut s ravnateljicom Stanislavom Stantić Prćić, ravnateljica OŠ Marija Bistrica Vesna Brlek, umirovljenici, učenici, djelatnici i roditelji naše škole.

Nagrade našim učenicima koji su uspješno predstavljali našu školu na natjecanjima te osvojili prvo mjesto pojedinačno na županijskoj razini ili su se plasirali na državnu razinu osigurala je općina Gornja Stubica. Nagrade su uručili općinski načelnik Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik Vladimir Škvorc. Ove godine bilježimo nastupe naših učenika na čak 6 državnih natjecanja i smotri.

Svakako najveći pojedinačni uspjeh ostvario je Alen Jurina iz 5.a plasmanom na 3. mjesto u natjecanju Sigurno u prometu u Puli gdje je nastupio kao član ekipe Krapinsko-zagorske županije. Općina je posebno nagradila njegov uspjeh. Njegov mentor je učitelj Marko Mihaljinec.

Učenici naše škole ove su godine po prvi puta pristupili izradi i prezentaciji projekta građanske inicijative. Učenici  3.b razreda s projektom Zagorska hiža – jučer, danas, sutra plasirali su se na državnu smotru koja je održana u Zagrebu. Iako su u projektu sudjelovali svi učenici 3.b razreda, predstavljali su ga Luka Bokun, Jana Hren, Mia Hren i Filip Zebić. Mentorica im je učiteljica Anita Razum.

Na državnom GLOBE natjecanju u Zadru nastupili su Monika Ilinić, Ivan Ilinić i Nikola Vlahović. Predstavili su svoj projekt "Biološka raznolikost na području općine Gornja Stubica" na kojem su radili zajedno s učenicima Eko-škole. Mentorica im je učiteljica Marina Mikulec.

Na državnoj smotri Dani kruha sudjelovale su učenice Martina Kovačić 7.b, Laura Labaš 7.c, Veronika Rusan 5.b. Mentorice su im učiteljice Armina Rod i Božena Lacković.

U Eko kvizu koji na državnoj razini organizira udruga Lijepa naša sudjelovale su Dora Jakšić 5.a, Maja Junković 6.a, Martina Kovačić 7.b i Ana Boltek 8.c. Mentorica im je učiteljica Nataša Mirt.

Naš školski list Lipin pučkoškolac predložen je za državnu razinu LIDRANO natjecanja.  Glavna urednica je Ana Boltek 8.c, a mentori su učitelji Nikolina Fruk i Neven Košec. Svakako morate nabaviti novi broj, ako ga već nemate!

Državno natjecanje bila je i 1. Hrvatska glazbena olimpijada na kojoj su sudjelovali Lovro Kontent 4.a i Emanuel Rod 5.a. Mentorica im je učiteljica Marina Pakelj.

Već tradicionalno naši učenici osvajaju odlična mjesta na županijskom natjecanju iz informatike Infokup. Kako je naš kriterij da nagradu dobivaju samo prvoplasirani, ove godine to su Mihael Smrček iz 5.b i Lana Boroša iz 8.c. Mentor im je učitelj Neven Košec.

Javno smo podijelili priznanja učenicima našeg posebnog razrednog odjela koji su sudjelovali u likovnom natječaju Državne uprave za zaštitu i spašavanje na temu Katastrofa i snaga sustava civilne zaštite. Nikola Varžić svojim je radom osvojio 2. mjesto na županijskoj razini, a Karlo Repić 3. mjesto. Mentorica im je učiteljica Gordana Varjačić Grđan. Čestitamo!

Fotografije koje su snimili Zrinka Stakor i Marko Mihaljinec možete vidjeti u fotogaleriji.

objavio: Sanja Knezić   datum: 14. 6. 2016.