KNJIŽEVNICA MELITA RUNDEK U NAŠOJ ŠKOLI

U četvrtak 25.veljače 2010. književnica Melita  Rundek posjetila je našu školu. Susret je bio za učenike šestih razreda, a prisutni su bili i neki učenici sedmih razreda.Susret se odvijao u maloj dvorani naše škole za vrijeme 2. školskog sata.

Melita Rundek rođena je 8.veljače 1961. u Zagrebu. Profesorica je komparativne književnosti i fonetike. Danas radi u knjižnici, a u slobodno vrijeme piše, slika,izrađuje nakit. Piše za velike i male. Objavljivala je u časopisima: Plima, Draga i Modra lasta te na Hrvatskom radiju. Napisala je djela: Psima ulaz zabranjen, Reci brodovima da se brzo vraćam, Priče za laku noć, Mirko i 7 prigovora, Oči koje svijetle u mraku, Kupit će ti tata koturaljke, Zora, Suzy je nestala, 5 i ½  do zvona, Haj, ja sam online. Za roman Psima ulaz zabranjen dobila je nagradu Ivana Brlić-Mažuranić.

Isprva, na početku susreta, književnica nam se predstavila, ispričala ponešto iz svog života i rekla nam o svojim dosadašnjim iskustvima s knjigama. Predstavila nam je svoju, nedavno izašlu, knjigu Haj, ja sam on line. Glavni lik je Gizmo koji je dobio novo računalo. Poželio je tri želje, spojio se na internet i iz računala su se počeli pojavljivati Visoki, Krpica, Lady Moonlight i Countess! Nakon nekoliko klikova mišem Gizmaču se sasvim promijenio život. Ako pročitate knjigu, saznat ćete što se sve događalo u Gizmačevom životu otkad je uključio novo računalo.

Pred kraj, i mi smo književnici postavili nekoliko pitanja o toj njezinoj novoj knjizi. No, taj zanimljiv razgovor ubrzo je prekinulo školsko zvono. Pozdravili smo se s književnicom i otišli na veliki odmor.

NATALIJA JELOVEČKI, 6.c

PETRA PIKEC, 6.c

objavio: Marija Jurina   datum: 3. 3. 2010.