POSJET BOLESNOJ DJECI U BISTRI

15. ožujka 2010. neki učenici i učitelji naše škole posjetili su Specijalnu bolnicu za kronične bolesti dječje dobi u Bistri.

Učitelji koji su vodili učenike bili su: ravnateljica Sanja Knezić, pedagog Drago Sedlar, vjeroučitelj Robert Kučak , učitelji Valentina Đurek, Ivan Vidaković, Božena Lacković i Dinko Prpić, Prije odlaska u Bistru vjeronaučna grupa naše škole pokrenula je akciju sakupljanja novca za bolesnu djecu koja se nalaze u toj bolnici. Svi su se odazvali i u to korizmeno vrijemo odrekli su se kupovanja raznih stvari te darovali novac. Skupili smo mnogo novca koji smo darovali za njihove mnogobrojne potrebe.

U Bistri nas je dočekala gospođa Zlatka i medicinske sestre koje su nas vodile kroz bolnicu. Mi smo se podijelili u 3 grupe te razgledavali sobe u kojima su bila djeca. Ulaskom već u prvu sobu bili smo šokirani. Bilo je mnogo djece koja su bolovala od neizlječivih bolesti. Kad smo ih vidjeli, shvatili smo koliko smo sretni u životu. Sestre su bile ljubazne i odgovarale su na sva naša pitanja. Bilo je to vrlo korisno iskustvo za nas.

Vjeronaučna grupa

objavio: Marija Jurina   datum: 22. 3. 2010.