Sadnja klona Gupčeve lipe u Veleposlanstvu SAD-a u Zagrebu

Dana 27.04.2017. godine predstavnici Škole i Općine posjetili su Veleposlanstvo SAD-a u Zagrebu i njezinu ekselenciju veleposlanicu Juliet Valls Noyes i tom prilikom posadili sadnicu klona Gupčeve lipe.

U delegaciji su bili  općinski načelnik Jasmin Krizmanić, zamjenik načelnika Vladimir Škvorc i ravnateljica Osnovne škole Matije Gupca Gornja Stubica Sanja Knezić sa svojim učenicima Emanuelom Rod, 6.a, Dominikom Ščurić, 8.b i Valentinom Lešković, 7.c.
Naša delegacija je donijela u Veleposlanstvo dašak Gornje Stubice - sadnicu klona najpoznatijeg hrvatskog stabla - Gupčeve lipe i darove naše škole.
Učenici su održali prezentaciju te upoznali prisutne s kulturnim, povijesnim, geografskim i turističkim obilježjima Gornje Stubice i Hrvatskog zagorja.
Ambasadorica je sa svojim gostima iz Gornje Stubice klon Gupčeve lipe posadila pred Veleposlanstvom te su na taj način obilježili „Međunarodni Zeleni tjedan“ i 25 godina bilateralnih odnosa SAD-a i Republike Hrvatske.

objavio: Sanja Knezić   datum: 8. 5. 2017.