Naša škola obilježila je Europski školski sportski dan!

U petak, 22.09.2017., obilježili smo Europski školski sportski dan u našoj školi, bicikliranjem i pješačenjem!

Kako smo prošle godine obilježili Europski školski sportski dan biciklijadom i bili oduševljeni, ove godine smo se odlučili za isto, i nismo pogriješili. Malo skeptični zbog „kišnog“ rujna, odlučili smo okušati naše vještine i po drugačijim uvjetima.

Molitve su nam uslišane za ljepše vrijeme i predivan petak obasjan suncem, priuštio nam je još jednu predivnu biciklijadu.Uz vožnju biciklom, za naše učenike organizirali smo i istraživačko pješačenje u okolici Spomenika Seljačkoj buni 1573. g. u Gornjoj Stubici, te školu jahanja u organizaciji naše učiteljice Kim Džananović.

S ciljem da se naši učenici što više kreću i vježbaju, da ih se potakne da svoje slobodno vrijeme provode u nekoj od vrsta sportskih aktivnosti,  učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Dominik Karajić, prof., učitelji predmetne i razredne nastave, organizirali su vožnju biciklom po predivnom stubičkom kraju – Ruta : OŠ MATIJE GUPCA – OKOLICA BRANE BURNJAK – OŠ MATIJE GUPCA!

Za one učenike koji se nisu odlučili za taj pothvat i za učenike nižih razreda ponudili smo šetnju u okolici Spomenika Seljačkih buna, gdje su na četiri postaje morali odgovarati na pripremljena pitanja vezanih za povijest sporta i tako mogli puno saznati o sportskoj grani i sportašima, koji su cijeli svoj život posvetili uspjehu i zdravlju.

Za učenike četvrtih razreda organizirana je škola jahanja, na kojoj su svoju hrabrost mogli ˝testirati˝ i ostali učenici i učitelji.

Zahvaljujemo se svim učiteljima,  učenicima, Gordani Vajdić, Vanji Careku što su uveličali ovaj dan.

Video zapis s događaja možete vidjeti u prilogu.

Priloženi dokumenti:
20170922_132003.mp4 (12.11 MB)
20170922_132102.mp4 (12.71 MB)

objavio: DOMINIK KARAJIĆ   datum: 26. 9. 2017.