#CodeWeek i u našoj školi!

#CodeWeek i u našoj školi! Upoznali smo #RaspberryPi, a najbolji dio je bio #Scratch u kojem smo kreirali animacije i igrice.

Da, igricu koju je uspio napraviti svaki učenik šestog razreda.

U suradnji s Hrvatskim robotičkim savezom, Školskom knjigom, ali i velikim Googleom, a sve u sklopu Code Week projekta u našoj školi su održane dvije radionice, a sigurno će ih biti i još. Na radionici nam je predstavljeno mini računalo Rasberry Pi, a nakon toga su učenici krenuli u programiranje pod vodstvom mentora iz Hrvatskog robotičkog saveza.

Učenici 6.a razreda 30.10, a 6.b 16.11. usvojili su nova znanja iz područja programiranja, ali i naučili nešto novoga o sebi, da su svi sposobni napraviti računalnu animaciju, ali i pravu računalnu igricu i to u samo dva školska sata.

Programirali su u programskom okruženju Scratch gdje su upoznali stare naredbe u novom obliku, ali i  nove naredbe, a sve je to rezultiralo natjecanjem u zabavnoj igrici koju su napravili i dodjelom priznanja za sudjelovanje u projektu.

objavio: Neven Košec   datum: 16. 11. 2018.