30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske

Od 11. do 14. listopada ove godine održana je 30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske u Vinkovcima. Među 79 učeničkih zadruga koje su sudjelovale, bile su i četiri učeničke zadruge s područja naše Županije: UZ Zajček iz Centra za odgoj i obrazovanje Zajezda, UZ „Plavi trnac“ iz ŠUDIGO-a, UZ „Božićnica“ iz OŠ Josipa Broza Tita Kumrovec te učenička zadruga naše Škole.

Rad naše zadruge predstavile su učenice Danijela Klanjčić i Iva Šobak , dok je učenica Monika Vučilovski bila zadužena za predstavljanje proizvoda svih učeničkih zadruga s područja naše Županije na županijskom izložbenom stolu. U pratnji učenica su bile učiteljice Štefanija Boltek-Mihaljevski, voditeljica UZ Matije Gupca i Željka Franjković, voditeljica sekcije Klinček UZ - PŠ Hum Stubički.

Domaćini Smotre su bile Osnovna škola Vođinci i Srednja strukovna škola Vinkovci, a pokrovitelji Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Hrvatska zajednica tehničke kulture, Vukovarsko-srijemska županija i Grad Vinkovci.

Nakon dolaska i smještaja u hotel, svi zajedno smo krenuli prema dvorani Barun Trenk gdje je slijedilo slaganje i uređivanje izložbenih prostora. Drugog dana, 12. listopada 2018. godine je bilo službeno otvorenje 30. smotre na kojem su sve prisutne pozdravili Zdenka Čukelj iz Ministarstva znanosti i obrazovanja, Vladimira Brezak iz Agencije za odgoj i obrazovanje, Marica Berdik, predsjednica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva, zamjenik župana Vukovarsko-srijemske županije, gradonačelnik Vinkovaca te ravnatelj i ravnateljica škola domaćina. Smotru su otvorili učenici kratkom priredbom.

Za sve sudionike i posjetitelje tijekom dvodnevne Smotre, održano je četrnaest pokaznih kreativnih radionica i prezentirano osam istraživačkih radova, a učenici Srednje strukovne škole Vinkovci organizirali su zanimljive turističke obilaske grada i predstavili baštinu i povijest grada Vinkovaca.

Na zatvaranju Smotre svi sudionici su primili zahvalnice i pohvalnice uz prigodni program, kratki glumački monolog – crtice iz šokačkog života te modnu reviju učenika Srednje strukovne škole Vinkovci.

Službene fotografije 30. smotre učeničkih zadruga Republike Hrvatske možete pogledati u biltenu na sljedećem linku:

objavio: Željka Franjković   datum: 26. 10. 2018.