Projekt Naša mala knjižnica u 4.a razredu

Učenici 4.a razreda naše škole vođeni svojom učiteljicom Mirjanom Borošak i školskom knjižničarkom Ines Krušelj-Vidas uključili su se u projekt Naša mala knjižnica: projekt za poticanje kritičkog mišljenja. Prilika je to za naše učenike da usavrše svoje čitateljske sposobnosti i upoznaju se s djelima kvalitetnih suvremenih autora knjiga za djecu: književnicima i ilustratorima iz različitih europskih zemalja, ove godine iz Slovenije, Litve, Velike Britanije i Hrvatske.

Osnovni cilj projekta je upoznati učenike s autorima iz različitih zemalja, poticati volju za čitanjem i razvijanje kritičkog razmišljanja o pročitanom. Osmislila ga je izdavačka kuća Ibis grafika i predviđa niz zanimljivih aktivnosti: uređivanje i ukrašavanje razrednog čitateljskog kutića, izradu lutke u obliku knjižnog junaka koju će poslati u neku drugu školu, sudjelovanje u čitateljskom vlakiću, pismo iznenađenja i niz drugih koje se nalaze u kreativnim knjižicama koje prate književna djela koja đaci čitaju. Neki zadaci ih upućuju služenje internetom kao tehnologijom kojom se valja znati služiti u suvremeno doba, ali prvenstveno u edukativne svrhe.

Projekt je neobavezna i dobrovoljna aktivnost, a učenici su se rado odazvali, s veseljem planirali uređivanje čitateljskog kutića, marljivo prionuli na čitanje i rješavanje zadataka.

U učionici je već postavljen čitatljski kutić kojeg učenici još marljivo uređuju.

Posebno su ponosni na svog  Zeca koji će otputovati u IV. Osnovnu školu u Bjelovar gdje će do travnja boraviti u domovima malih Bjelovarčana te će u bilježnici prikupljati dojmove o njihovim čitateljskim i drugim pustolovinama, a zatim se s puno zanimljivih priča vratiti natrag.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 13. 12. 2018.