Prikupljene donacije za Specijalnu bolnicu za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra

Već nekoliko godina naša škola u vrijeme korizme provodi humanitarnu akciju "Za bolesnu djecu u Bistri". Akciju smo proveli i ove godine.

U Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra nalaze se pacijenti s najtežim oboljenjima, uglavnom nastalim pri porodu. Malo je tko od pacijenata pokretan, a većina njih je vezana uz krevet.
Akcija prikupljanja pomoći trajala je cijeli mjesec ožujak, a prikupljali smo prehrambene namirnice i higijenske potrepštine koje su malim pacijentima najpotrebnije: dječje kašice, kekse, čokolino, cedevitu, voćne čajeve, ulje, rižu, tjesteninu, šećer, šampone, sapune, vlažne maramice, pelene, deterdžente za pranje rublja.
Zbog epidemiološke situacije, ove godine nismo mogli posjetiti bolnicu i družiti se s malim pacijentima, ali u iščekivanju nekih boljih vremena, naši učenici, roditelji i učitelji opet su pokazali svoje veliko srce te spremnost na pomoć onima kojima je to najpotrebnije.

objavio: Martina Lešković   datum: 13. 4. 2021.