Književni susret sa Sanjom Lovrenčić

Učenici 3.razreda naše škole susreli su se sa spisateljicom Sanjom Lovrenčić. Književni susret održao se 1. prosinca 2010. u medijateci naše škole.

Spisateljicu su učenici već upoznali, na Interliberu ove godine, a njezino djelo Kuća iznad čudovišta čitala im je naša knjižničarka u sklopu projekta Čitanje. Tijekom susreta spisateljica je predstavila svoju novu knjigu Esperel iz koje je pročitala jedan ulomak. Ostatak knjige učenicima je rekla da pročitaju sami. Nakon pročitanog ulomka, učenici su gošći postavili nekoliko pitanja o njezinom književnom radu.  Saznali smo da je prvu knjigu objavila 1973. godine. Do sada je napisala oko 20 knjiga i slikovnica. Osim što piše za djecu, piše i za odrasle. Za svoja djela dobila je i brojne nagrade. Za zbirku pjesama Rijeka sigurno voli poplavu dobila je nagradu Kiklop 2007. Pjesme su joj objavljivane u domaćim i stranim časopisima te prevođene na strane jezike. Za roman U potrazi za Ivanom dobila je nagradu Ksaver Šandor Gjalski 2007., a za Martinove strune, objavljene na hrvatskom i njemačkom jeziku 2008. književnu nagradu Steiermaerkische Sparkasse.

Učenici trećih razreda napravili su gošći figure od glinamola u obliku zmaja i slikovnicu koju su zajedno izradili, a naša  knjižničarka joj je dala proizvode iz naše zadruge. Na kraju smo ju pozdravili velikim pljeskom i time joj zahvalili što je posjetila našu školu.

Valentina Bokun, 7.b

objavio: Marija Lisak   datum: 7. 12. 2010.