Ribice i Leptirići posjetili svoju buduću školu

U četvrtak 28.4.2022. polaznici predškolskih grupa Ribice i Leptirići sa svojim su voditeljima posjetili prostor OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, a najduže su se zadržali na druženju s knjižničarkom u školskoj knjižnici.

Učenicima predškolske dobi jako je važno da se osjećaju sigurno i prihvaćeno u novim prostorima u koje dolaze. Kako bi barem malo smanjili nervozu zbog odlaska u „veliku školu“ koji ih očekuje najesen, kolege iz gornjostubičkog DV „Jurek“ inicirali su posjet školi. Neposredan povod bilo je dogovoreno druženje uz knjigu u školskoj knjižnici s knjižničarkom Ines Krušelj-Vidas koja je bila „turistički vodič“ i kroz ostale prostore školske zgrade s naglaskom na učionice prvih razreda u koje će polaznici predškole najesen doći.

Dok je jedna grupa razgledavala, druga se zabavila uz štafetne igre na školskom igralištu.

Najveća tišina bila je dok se slušala priča Zaljubljeni žabac, a mali su budući đaci radosno uzeli simbolične poklone koje će zajedno sa svojim ukućanima razgledavati i čitati.

Veselimo se ponovnom susretu!

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 29. 4. 2022.