10.02.2011. Sigurniji internet za djecu

Kada smo u četvrtak 10. veljače 2011. došli u školu, mogli smo vidjeti zidove i panoe ukrašene grafitima s natpisom Facebook. Od učionice informatike grafiti su nas vodili sve do dvorane naše škole gdje su se u vrijeme 5., 6. i 7. školskog sata održavala predavanja i radionice namijenjene učenicima viših razreda vezane uz Dan sigurnosti na internetu.

Dramska grupa naše škole pod vodstvom učiteljice Vesne Jakopović započela je program kratkom predstavom „Studio uživo“ u kojoj su voditeljice tog showa anketirale učenike (glumce) koliko vremena provode na „fejsu“, što je u tome dobro, a što loše. Nakon toga uslijedile su prezentacije koje su pripremili učenici osmih razreda uz pomoć učiteljice Valentine Đurek. Učenici su govorili o facebooku, njegovim dobrim i lošim stranama, o cyberbullingu, mrežnom bontonu, zaštiti osobnih podataka, internetskim prijevarama. Saznali smo koje su opasnosti na internetu te kako se zaštititi od njih. U sklopu toga održana je i radionica o ovisnostima koju je vodila socijalna radnica Katarina Radat. Učenici su u skupinama trebali odgovoriti na zadana pitanja vezana uz ovisnost o internetu, drogi, alkoholu te kocki i klađenju. Predstavnik svake skupine prezentirao je svoje odgovore o zadanoj ovisnosti. Nakon toga poslušali smo kratko predavanje socijalne radnice o tim ovisnostima i o njihovim posljedicama. Mislim da su svi učenici nešto naučili tog dana. Zaključili smo da ovisnosti ne rješavaju ničije probleme, već ih čine.

Ines Šagud, 8.c

Pogledajte našu fotogaleriju:

objavio: Valentina Đurek   datum: 14. 2. 2011.