VII. MEĐUŽUPANIJSKI GLOBE SUSRETI U NAŠOJ ŠKOLI

U ponedjeljak, 07.03.2011. održana je u našoj školi VII. međužupanijska smotra GLOBE škola za regiju sjever.

Na smotri je sudjelovalo 13 škola iz Međimurske, Koprivničko-križevačke, Varaždinske, Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije, ukupno 39 učenika i 19 voditelja. Učeničke ekipe brojile su po 3 člana.

Nakon kratke priredbe dobrodošlice, koju su pripremili naši tamburaši i grupa malih folkloraša, te pozdrava i obraćanja naše ravnateljice gđe. Sanje Knezić, načelnika općine Gornja Stubica  g. Željka Lisaka te voditeljice MŽSV GLOBE škola, gđe. Milene Prodanović, doc.mr.sc. Marijan Kovačić, profesor PMF u Zagrebu, a naš bivši učenik, potom je održao vrlo zanimljivu prezentaciju i predavanje o geološkim zanimljivostima Krapinsko-zagorske županije, koje je od prisutnih izuzetno dobro prihvaćeno.

Zatim se pristupilo prezentaciji rada škola. Svaka je škola pripremila plakat na kojem je prikazan pregled rada, ostvarenih rezultata, uspjeha  i suradnje u razdoblju od prošlog međužupanijskog GLOBE susreta. Ocjenjivačka komisija od tri člana kritički je promotrila sve plakate i pozorno saslušala članove ekipa koji su prezentirali rad škole.

Dok se Ocjenjivačka komisija povukla kako bi objedinila rezultate prezentacija rada škole, učenici su sa svojim voditeljima i domaćinima posjetili Spomenik Matiji Gupcu i Seljačkoj buni, te Muzej Seljačkih buna u dvorcu grofova Oršić.

Slijedilo je proglašenje najuspješnijih i zatvaranje smotre.

Najuspješnija je bila OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka, zatim SŠ Prelog, Medicinska škola Varaždin, te kao 4. OŠ Matije Gupca Gornja Stubica.

Učenici i njihovi voditelji primili su priznanja i poklone sponzora.

Svi gosti pohvalili su srdačnost i besprijekornu organizaciju ovogodišnjih susreta od strane nas kao domaćina.

Našu školu predstavljali su Mirka Jureša 8.b, Anamarija Labaš 8.c i Josip Lukina, 6.a, te voditeljice Marina Mikulec i Anita Razum.

Jako smo zadovoljni našim ovogodišnjim rezultatom na smotri i očekujemo poziv za XIII. državne susrete koji će se u svibnju održati  u Sv. Martinu na Muri, a domaćin je II. OŠ Čakovec.

Anita Razum, učiteljica RN

objavio: Anita Razum   datum: 9. 3. 2011.