Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna. Tog se dana, diljem Europe, posebna pažnja posvećuje važnosti učenja stranih jezika. U našoj smo školi Europski dan jezika obilježili na zanimljiv način.

Naši su učenici, zajedno sa svojim učiteljicama, na satima stranih jezika te na satima Hrvatskog jezika dizajnirali svoje majice. Na majice su pisali zanimljive natpise. Pisali su se natpisi vezani uz školu, obitelj, prijateljstvo, odabir budućeg zanimanja, citati iz omiljenih lektirnih djela, pozdravi na različitim jezicima i mnogo drugih, kreativnih i lijepih poruka.

U utorak, 26. rujna učenici su došli u školu odjeveni u majice koje su sami dizajnirali. Proveli smo dan čitajući natpise na majicama. Bilo je zabavno prevoditi one koji su napisani na stranim jezicima. Neki natpisi su bili zaista zanimljivi.

Naša knjižničarka tim je povodom odlučila napraviti zanimljivu izložbu u hodniku škole. Majice s najzanimljivijim natpisima vise na užetu i bude zanimanje svih koji prolaze hodnikom. Dođite i pogledajte (pročitajte) natpise na majicama naših učenika.

Fotografije možete vidjeti na sljedećem linku.

objavio: Danijela Miljan   datum: 27. 9. 2023.