Učenici sedmih razreda u Zaboku

Učenici sedmih razreda bili su u petak, 27. siječnja 2012. g., u  gradu Zaboku gdje su poslijepodnevne sate proveli u kinu, gradskoj galeriji te Školi za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok.

Naši su sedmaši u petak poslije redovne nastave otišli na terensku nastavu u Zabok. Tamo su spojili ugodno s korisnim i u par sati uspjeli obići kino, galeriju i srednju školu.

Prvo su bili na projekciji filma Koko i duhovi, snimljenog prema istoimenoj knjizi za djecu autora Ivana Kušana. S tim su se romanom učenici susreli već u 5. razredu u obradi lektire. Film je učenicima ponudio pustolovinu, tajanstveni misterij, detektivsku priču i, prije svega, zabavu.

Nakon kina posjetili su novootvorenu Veliku gradsku galeriju u kojoj su se upoznali s djelima hrvatskih umjetnika iz donacije obitelji Matijaš, a potom su otišli u Školu za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Tamo ih je voditeljica Andreja Hozmec provela školom i upoznala sa smjerovima koje ova škola nudi, poput web dizajna, medijskih tehničara, grafičara te likovne umjetnosti i dizajna.

Vesela atmosfera nastavila se i u vlaku kojim su se učenici uvečer vratili svojim kućama.

David Haramustek, 7.a

objavio: NIKOLINA FRUK   datum: 1. 2. 2012.