Eko radionica u našoj školi

U našoj je školi 13. veljače 2012. održana vrlo zanimljiva radionica za učenike 4.a i 4.b razreda. Tema radionice bila je edukacija o sortiranju otpada. Edukaciju provodi Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije. Taj projekt koji oni provode je u sklopu međunarodnog projekta REMEDISANUS.

Radionica je trajala dva školska sata, a sastojala se od zanimljive PowerPoint prezentacije i edukativnog animiranog filma. Iz same prezentacije i predavanja voditeljice Dijane Klasić učenici su mogli mnogo naučiti o sortiranju otpada, ali i o EE otpadu koji postaje sve veći problem u cijelom svijetu. Nakon predavanja učenici su sudjelovali u kvizu znanja.

Slijedila je kreativna radionica gdje su demonstrirali jedan zanimljiv način kako od odbačenih čašica možemo napraviti ukrasne čašice pomoću salvetne tehnike te tako na zanimljiv i koristan način provesti slobodno vrijeme i učiniti nešto korisno za sebe i okoliš. Druge su grupe izrađivale edukativne plakate koje svi možete pogledati obješene na naš školski kontejner za stari papir.

Najzanimljivije je na kraju bilo natjecanje u sortiranju otpada gdje su učenici smeće pretvarali u koristan otpad sortirajući ga u spremnike za papir, pet ambalažu, staklo, bio otpad, baterije, EE otpad i ostali otpad. Svi su učenici nagrađeni blokićem i olovkom, a svi učenici škole dobili su edukativni prospekt. Bilo je poučno i vrlo zabavno.

Učenici su pohvaljeni od voditeljica što u našoj školi postoji želja za sortiranjem otpada pa su tako pohvalile naše sortiranje starog papira, baterija, čepova i EE otpada (mobitela), ali i izrazile čuđenje što u našoj općini ne postoji Zeleni otok (reciklažno dvorište).

Ostale fotke možete vidjeti u foto-galeriji.

Učiteljica: Snježana Glogač

objavio: Sanja Knezić   datum: 15. 2. 2012.