Regionalno natjecanje kviza Čitanjem do zvijezda

U petak 16.3.2012. Ana Herceg, učenica 7.c razreda predstavljala je našu školu i Krapinsko-zagorsku županiju na regionalnom natjecanju Čitanjem do zvijezda u Varaždinu.

Natjecanje u kojem se promovira poticanje čitanja već četvrtu godinu zaredom organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara. Ove godine čitali su se kriminalistički romani: Krađa u galeriji Ante Gardaša, Balkanska mafija Dubravka Jelačića Bužimskog, Zagonetno pismo Zlatka Krilića i Petlja Pavla Pavličića. Učenici su se mogli natjecati na dva načina: kao ekipa u kvizu u kojem su pokazivali poznavanje navedenih djela i pojedinačno izradom plakata na zadanu temu, a to je ove godine bio roman Petlja.

Naša Ana napravila je plakat i osvojila je drugo mjesto te zaslužuje sve čestitke na uspješnom promoviranju škole.  Ani se čitavo događanje jako svidjelo jer je bilo dobro organizirano. Nakon natjecateljskog dijela učenici su mogli sudjelovati u radu kreativnih radionica i družiti se. Ana je uživala u radionici pod nazivom: Bubnjevi.

Nakon natjecanja razgledala je i prekrasan barokni grad Varaždin te puna dojmova otišla kući. Vjerujemo da će se dogodine i drugi učenici uključiti u ovo kreativno i zanimljivo natjecanje.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 19. 3. 2012.