Predavanje dr. sc. Tibora Littvaya iz Hrvatskoga šumarskog instituta

Povodom Svjetskog dana zaštite šuma dr. sc. Tibor Littvay održao je učenicima šestih i osmih razreda predavanje pod nazivom „Šuma i šumarstvo“.

U maloj dvorani naše škole 22. ožujka 2012. godine okupili su se učenici šestih i osmih razreda kako bi čuli predavanje dr. sc. Tibora Littvaya iz Hrvatskoga šumarskog instituta Jastrebarsko na temu „Šuma i šumarstvo“. Gospodin Littvay došao je k nama povodom Svjetskog dana zaštite šuma kako bi nas podsjetio koja je važnost šuma na našem području. Naučili smo da je gotovo 50% površine Hrvatske prekriveno šumama i šumskim tlima, prisjetili smo se kakvu sve korist od šuma ljudi imaju te kako šume dijelimo prema njihovoj namjeni. Mogli smo na kraju zaključiti da su šume jedno od najvećih hrvatskih bogatstava, i što se tiče raširenosti šuma, i što se tiče njihove raznolikosti.

Godina 2011. bila je Međunarodna godina šuma pa smo se prisjetili i prošlogodišnjeg posjeta gospodina Littvaya kada je k nama došao povodom cijepljenja lipe.

Valentina Bokun, 8.b

objavio: NIKOLINA FRUK   datum: 26. 3. 2012.