Proslava Dana škole OŠ „Matija Gubec“ Tavankut

Dan škole OŠ «Matija Gubec» iz Tavankuta održan je u petak, 20. travnja, kada je priređen svečani program uz nazočnost brojnih gostiju, te nastavnika i učenika  škole.

Osim delegacije naše škole, ove godine su na proslavi  bili ravnatelji, nastavnici i učenici osnovnih škola iz Cernika, Jarmine, Ernestinova, Primoštena i iz Usore u BiH, te gosti iz Kaćmara u Republici Mađarskoj.

U sklopu Dana škole priređen je i okrugli stol na temu smanjenja elektroničkog nasilja kod djece. Ravnateljima spomenutih škola predstavljen je projekt koji za sada zajednički provode Gupčeve škole iz Tavankuta i Cernika, a u kasnijoj fazi uključiti će se i ostale škole. Partneri u ovome projektu su i tavankutska župa, te HKPD „Matija Gubec“.

O sigurnom načinu korištenja računala i mobitela bilo je riječi i na radionici na ovu temu, održanoj u subotu kada su se učenici spomenutih škola kroz rad u skupinama imali priliku pobliže upoznati s ovom problematikom. Našim učenicima i učiteljima bila je najzanimljivija slamarska radionica gdje su izrađivali slike od slame, te sportski susreti koje je prekidala kratkotrajna kiša.

Tijekom dvodnevnog boravka u Tavankutu, obišli smo župnu crkvu i Galeriju slika od slame, za ravnatelje je bio organiziran prijem u Generalnom konzulatu Republike Hrvatske u Subotici, gdje ih je primila generalna konzulica mr. Ljerka Alajbeg, a priređen im je i turistički obilazak Subotice.

Još jedno srdačno, toplo i dirljivo druženje starih (i nekih novih) prijatelja!

objavio: Sanja Knezić   datum: 25. 4. 2012.

Ovaj mjesec: 1904