FAŠNIK 2009.

Dana 24. veljače 2009. u našoj školi održana je fašnička priredba. Tema ovogodišnjeg fašnika je bila 800. obljetnica Gornje Stubice.

Na priredbi su, uz učenike i učitelje naše škole, bili i učitelji i učenici iz Češke i Mađarske. Također, posjetio nas je i gospodin iz Erste banke koja je pomagala u financiranju ACES projekta.
U 9 sati počela je priredba u dvorani. Svaki razred trebao je izvesti neku točku. Čak ni najmlađi nisu bili „pošteđeni“. Zapravo, najmlađi su bili jako veseli i nije ih bilo sram nastupati pred cijelom školom. U dvorani se našlo seljaka, plesača, muzikaša,... Posjetili su nas i Petrica Kerempuh, Matija Gubec te mladi pioniri. Čak su i neki učitelji bili maskirani. Vidjeli smo gljivu, lijepu damu, groficu, koku iz Područne škole,… Neki učenici su nam pokazali kako su strogi bili učitelji u prošlosti. Kao i sada i prije su se ljudi vjenčali, imali zabave, ali i radili na oranicama. Morali su zarađivati za život. I takav način života prikazali su nam neki razredi. Gosti iznenađenja su bili tamburaši iz našeg kraja koji su nam otpjevali nekoliko pjesama i time digli na noge cijelu dvoranu. Na kraju je došao vlak iz 8. a kojemu su se pridružili i mnogi drugi učenici. Nakon učenika iz naše škole, prijatelji iz Češke i Mađarske su nam pokazali svoje maske koje su izradili dan prije u radionici u našoj školi. Vrhunac priredbe bio je paljenje fašnika s kojim je otišlo sve loše što se događalo u protekloj godini. A tada je počelo pravo veselje. Svi su se uhvatili u vlakića i plesali po cijeloj dvorani. Ni učitelji nisu ostali ukočeni. Plesali su bez srama prisjećajući se svojeg djetinjstva.
Sa zadovoljstvom mogu reći da je ovaj fašnik bio najbolji i najveseliji do sad. Nije nedostajalo dobre glazbe, ni sjajno raspoloženih učenika i učitelja. Nitko nije mogao ostati tužan gledajući priredbu jer je bilo puno smijeha. Svom tom veselju pridružio se i naš ravnatelj te je zaplesao s nama.

KATARINA KLANJČIĆ, 8. a

objavio: Valentina Đurek   datum: 4. 3. 2009.