Dramska adaptacija romana Divlji konj

Glumac Ante Rumora iz zagrebačkog kazališta TEATAR gostovao je u našoj školi 8. ožujka 2013. Prema romanu Divlji konj, koji je proglašen jednim od najboljih djela za mlade u hrvatskoj književnosti, izveo je istoimenu scensku igru.

U maloj dvorani naše škole skupilo se sedamdesetak učenika viših razreda. Scensku igru Divlji konj priredio je sam autor romana, Božidar Prosenjak. Glumac Ante Rumora izvrsno je odigrao ulogu Divljeg konja. Prikazao je život Divljeg konja od rane mladosti pa do njegove smrti. Vještom glumom približio je učenicima život Divljeg konja koji pati, ljubi, ne vjeruje Gospodaru. Saznali smo kakav je Divlji konj i koje su njegove osobine. Predstava je bila vrlo emotivna i prepuna životnih istina. Tijekom predstave glumac je na pozornicu pozvao dvoje učenika, Gabrijelu Jurina, 5.b i Andriju Bačani, 6.a, koji su pročitali zadane pjesme. Kao i roman, ova dramska adaptacija upućuje na dublje značenje. Divlji konj personificira čovjeka čiji se život sastoji od uspona i padova, te traganja za pravdom i višim smislom života. Na kraju su učenici gromoglasnim pljeskom pokazali da im se predstava uistinu svidjela.

David Haramustek, 8.a

objavio: Marija Lisak   datum: 12. 3. 2013.