Natječaj "Hrvatska -28. EU članica"

Pozivamo sve učenike, razrede i razrednike na sudjelovanje u novom natječaju "Hrvatska - 28. EU članica".

Za prijavu na natječaj učenici će trebati napraviti kartu Europske unije koja uključuje 28 zemalja članica, s Hrvatskom kao 28. članicom.

Tri najbolja razreda osvojit ce stolno računalo za svoj razred i jednodnevni izlet u park prirode Lonjsko polje.

Poštovani,

zadovoljstvo mi je obavijestiti Vas da je povodom skorog pristupanja Hrvatske Europskoj
uniji, Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj raspisala novi natječaj pod nazivom
"Hrvatska - 28. EU članica". Cilj natjecaja je podići svijest vezano za pitanja koja se tiču
EU-a te obilježiti pristupanje Hrvatske u Europsku uniju, planirano za 1. srpnja 2013. Natječaj je otvoren do 20. svibnja 2013.

zemalja članica, s Hrvatskom kao 28. članicom. Učenici su slobodni koristiti bile koji format, materijal ili alat za izradu karte. Veličina karte također nije ograničena. Primjerice, učenici mogu napraviti kreativnu digitalnu kartu ili uz dozvolu škole oslikati dio školskog zida. Uz iscrtavanje samih granica, učenici trebaju uključiti i specifične karakteristike pojedine zemlje članice, poput simbola, zastave, grba iii znamenitosti. Na natječaj se mogu prijaviti cijeli razredi, a ne učenici individualno.

prirode Lonjsko polje. Svi nagrađeni ce takoder dobiti EU poklon paket i potvrdu sudjelovanja na natjecaju.

Više informacija o samome natječaju ukljucujuči i pravila natjecaja dostupno je na web
stranicama Delegacije Europske unije u Republici Hrvatskoj: www.delhrv.ec.europa.eu.

S poštovanjem,

Avis Benes
Voditeljica lnformacijskog centra Europske unije

U prilogu pogledajte pravila natječaja

Priloženi dokumenti:
pravila_natjecaja_HR.pdf (73.95 KB)

objavio: Neven Košec   datum: 4. 4. 2013.