XVI. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola

U razdoblju od 13.-15. svibnja 2013. održana je XVI. smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola u Zadru.

Škola domaćin ove godine bila je OŠ Zadarski otoci. Našu školu i cijelu GLOBE ekipu predstavljali su učenici Ana Herceg (8.c), Petar Osrečak (8.a) i Lucija Drempetić (7.b). Pripremale su ih mentorice Anita Razum i Marina Mikulec uz svesrdnu pomoć ravnateljice Sanje Knezić, dugogodišnje GLOBE voditeljice.

Prvog dana održan je prigodni program u OŠ Zadarski otoci i izvlačenje startnih brojeva. Naša ekipa izvukla je startni broj 1 tako da nisu nikoga mogli pitati za savjet. Drugog dana učenici su imali orijentacijsko trčanje natjecateljskog karaktera u gradu Ninu. Ekipa naše škole odlično se snašla i u konkurenciji od 26 škola osvojila je izvrsno 9. mjesto. Posljednjeg dan a učenici su zajedno sa svojim mentorima upoznavali kulturno-povijesne znamenitosti gradova Zadra i Nina.

I ove godine potvrdilo se da je smotra i natjecanje hrvatskih GLOBE škola izvrsna prilika da s drugima podijelimo svoja znanja, vještine i iskustva, steknemo nove prijatelje i upoznamo druge dijelove naše domovine. Ana, Petar i Lucija preporučaju svima da se uključe u rad školske GLOBE grupe kako bi mogli sudjelovati u ovakvim susretima.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 17. 5. 2013.