OŠ Matije Gupca obilježila Dan sporta

OŠ Matije Gupca u petak, 31. svibnja obilježila je Dan sporta. Zbog lošeg vremena cijela je manifestacija održana u sportskoj dvorani u matičnoj školi. Program je trajao tri sata.

Trosatni program sportske manifestacije oduševio je publiku, koja je do posljednjeg mjesta ispunila školsku dvoranu. Bili su to učenici, učitelji i roditelji.

Program se sastojao od demonstracije sportaša iz klubova pojedinih sportskih grana i aktivnog sudjelovanja naših učenika s istim (odigrane utakmice i aktivne borbe).

Na manifestaciji su sudjelovali sljedeći klubovi:

1. Hrvački klub "METALAC" Zagreb

2. Malonogometni klub "STUBAKI"

3. Rukometni klub "BEDEKOVČINA"

Učitelj Dominik Karajić pobliže nas je upoznao s važnošću bavljenja sportom te nas potaknuo da razmislimo i sami se uključimo u pojedine sportske klubove ili u školski sportski klub "Matija Gubec". Sport utječe na pravilan razvoj mišićno-skeletnog sustava, pridonosi sklapanju novih prijateljstava i pridonosi odrastanju u kompletnu osobnost (raniji kontakt s izazovom koji donosi život). Učenici su se prvo upoznali s hrvanjem pod stručnim vodstvom trenera Petra Gluhaka. Hrvači su svojom atraktivnošću izazvali publiku koja ih je nagrađivala velikim pljeskom tijekom čitave demonstracije. Pod budnim okom trenera Bernarda Gulića, osvajača malonogometnog turnira Kutije šibica, uz demonstaciju je odigrana i utakmica naših učenika protiv MNK "Stubaki". Utakmicu je obilježilo mnogo atraktivnih poteza s obje strane. Učenici su upoznali sve ono lijepo što donosi atraktivan sport kao što je rukomet, a koji je stručno prikazan od strane trenera Zorana Despenića i rukometaša-osvajača županijskog natjecanja KZŽ 2012./2013. Naši hrabri učenici odvažili su se i protiv takvih odigrati utakmicu.

Program je završen uz tradicionalno oproštajno natjecanje naših učenika i učenica osmih razreda sa svojim učiteljima. Tako su učenice u štafetnoj igri pobijedile učiteljice, a učenici su odigrali malonogometni susret protiv svojih učitelja. U napetoj i neizvjesnoj utakmici razultat je ostao neriješen (3:3).

Na kraju smo svi kući otišli radosni i puni dojmova jer smo shvatili da je jedna od osnovnih ljudskih potreba upravo potreba za kretanjem.

objavio: DOMINIK KARAJIĆ   datum: 3. 6. 2013.