Obavijest o sufinanciranju nabave udžbenika ...

Jednokratna novčana pomoć obiteljima za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola u šk. god. 2013./2014.  - obavijest

Krapinsko – zagorska županija će, sukladno Odluci o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi ("Službeni glasnik Krapinsko – zagorske županije", broj 21/09), u školskoj godini 2013./2014. osigurati sredstva za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola.

Prema navedenoj Odluci, pravo na jednokratnu novčanu pomoć za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola može ostvariti obitelj, i to:

-          obitelji samohranih roditelja s jednim i dva učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 500,00 kuna,

-          obitelji s tri učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 750,00 kuna,

-          obitelji s četiri i više učenika osnovne i/ili srednje škole u iznosu od 1.000,00 kuna,

pod uvjetom da prosječni mjesečni prihod domaćinstva, isplaćen u posljednja tri mjeseca koja prethode mjesecu u kojem je podnesen zahtjev, ne prelazi iznos prihoda utvrđen Odlukom.

Za ostvarivanje prava na jednokratnu novčanu pomoć obiteljima za sufinanciranje troškova nabave udžbenika i drugih nastavnih sredstava za učenike osnovnih i srednjih škola, visina prihoda mjesečno ne smije iznositi više od:

- 1.200,00 kn za jednočlano domaćinstvo,

- 1.800,00 kn za dvočlano domaćinstvo,

- 2.400,00 kn za tročlano domaćinstvo,

- 3.200,00 kn za četveročlano domaćinstvo,

- 4.000,00 kn za peteročlano domaćinstvo,

a za svakog daljnjeg člana iznos prihoda povećava se za 700,00 kn.

Sukladno članku 36. Zakona o socijalnoj skrbi (“Narodne novine”, broj: 33/12) i članku 19. Odluke o uvjetima i postupku ostvarivanja prava iz programa socijalne skrbi, prihodima se smatraju sva financijska i materijalna sredstva koja samac ili obitelj ostvari po osnovi rada, mirovine, prihoda od imovine ili na neki drugi način.

objavio: Sanja Knezić   datum: 13. 8. 2013.