Učenici razredne nastave na TN u Zagrebu

Učenici razredne nastave matične i područnih škola sa svojim učiteljicama i učiteljem realizirali su 14.10.2013. Nastavnim planom i programom te Kurikulumom škole planiranu terensku nastavu u Zagreb.

U kinu CineStar Avenue Mall oduševila nas je projekcija Štrumpfova 2, a potom smo posjetili uvijek aktualan i zanimljiv Zoološki vrt.

Dvorana kina CineStar Avenue Mall orila se veselim dječjim smijehom, ali znala i biti potpuno tiha u trenucima napetosti i iščekivanja događaja. Štrumpfovi, ta mala, neobična plava bića, toliko različita jedno od drugoga u svojim posebnostima, ali sa zajedničkom osobinom dobrog i plemenitog srca, oduševila su nas svojim dogodovštinama u vječitoj borbi dobra i zla utjelovljenog u Gargamelu.

Zoološki vrt, koliko ga god puta posjetili, izvor je novih znanja, događaja i oduševljenja. Ovog je puta taj događaj bio upotpunjen izvanrednom polusatnom radionicom. Učenici su u rukama držali nojevo i sovino pero, antilopin rog i bili zainteresirani i aktivni vođeni gospođom Marijom kroz radionicu. Svoju ljubav i pažnju prema životinjama pokazali su i zavidnim znanjem. Ipak, nevjerica, strah, a potom oduševljenje nenadoknadiv  su doživljaj u trenutku kada su sami vlastitim rukama mogli dodirnuti i pomilovati pravu, mliječnu zmiju. Isto su tako sami mogli pomilovati i domaće životinje u za to uređenom dijelu ZOO vrta.

Potom šetnja kroz jesenjim kistom obojen predivan Maksimirski park do autobusa te put Zagorja.

Veseli "Štrumpfovi" 1.a i 1.b razreda

objavio: Anita Razum   datum: 16. 10. 2013.