Međunarodni dan glazbe

Našu je školu 15. listopada 2013. posjetila jedna od najpoznatijih hrvatskih sopranistica Lidija Horvat-Dunjko.

Mnogima je poznata po pjesmi Nostalgija s kojom je zajedno s grupom Magazin predstavljala Hrvatsku na natjecanju za pjesmu Eurovizije 1995. godine. Učenike viših razreda oduševila je svojim opernim glasom. Gospođa Lidija diplomirala je i magistrirala na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji u klasi prof. Zdenke Žapčić-Hesky, a svoje pjevanje usavršavala je u Beču. Danas živi u Zagrebu, a radi na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu.  Povodom Međunarodnog dana glazbe učenicima je s lakoćom otpjevala operetu  Mala Floramy, ariju Laurete, pjesmu valcer Baccio, te na kraju svoju najdražu skladbu Čardaš. Njezino pjevanje pratio je na klaviru pijanist Mario Čopor. Sopranistica je pjevala čas glasno, čas tiho. Njezin glas orio se učionicom te smo nošeni glazbom proletjeli kroz 7. školski sat. Gromoglasnim pljeskom zahvalili smo opernoj pjevačici na dolasku u našu školu.

Marija Lorena Kosec, 7.a

objavio: Marija Lisak   datum: 22. 10. 2013.