Sveti Nikola u našoj školi

Sveti je Nikola i ove godine 6. prosinca posjetio učenike nižih razreda svih područnih i matične škole, te polaznike Predškole.

U matičnoj školi održana je priredba u čast tom dobrom biskupu koji je posebno volio djecu pa ih i danas daruje, neovisno o količini njihove dobrote. Jer dobrota uvijek može postati još i veća.

Priredbu su uvježbali i prikazali  učenici Malog pjevačkog zbora i Dramsko-recitatorske grupe nižih razreda, a pripremile su ih prof. Marina Pakelj i učiteljica Ivanka Lisak.

Svetom Nikoli pjevali su i predškolci koje je uvježbala njihova teta Ines Markus.

Osim učenika i njihovih učiteljica i učitelja, priredbi su nazočili   predstavnici općine Gornja Stubica, načelnik, gospodin Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik, gospodin Vladimir Škvorc.

Za sve predškolce i učenike nižih razreda naše škole sveti Nikola je pripremio i podijelio darove, koje su financirali naša škola i općina Gornja Stubica. Koliko se god trudio, mali vražičak od Krampusa nije nikoga uspio omesti ni preplašiti.

Sve što je lijepo kratko traje, pa i ovaj susret sa svetim Nikolom, jer je on morao krenuti dalje u obilazak djece.

Možda je u dječjim čizmicama, koje su  uoči svetog Nikole stavili u prozor, ujutro zablistala pokoja šiba, ali samo kao  podsjetnik da budu još bolji i marljiviji.

I eto, već danas počinje odbrojavanje dobrote  do slijedećeg blagdana svetog Nikole.

Tekst : Anita Razum, učiteljica razredne nastave

Fotografije : Zrinka Stakor, za općinu Gornja Stubica

objavio: Anita Razum   datum: 6. 12. 2013.