Proslava Dana škole OŠ „Matija Gubec“ Tavankut

U petak, 07.02.2014. godine Osnovna škola “Matija Gubec” iz Tavankuta je proslavila Dan škole predstavom “Ždribac zlatne grive” Balinta Vujkova, koju su pripremili i izveli učenici škole u Dječjem kazalištu u Subotici. Delegacija naše škole je također sudjelovala na proslavi.

Nakon predstave je upriličen sastanak gostiju i domaćina škole kao i predstavnika Uprave grada Subotice. Sastanak je održan u Plavoj sali Gradske kuće. Sastanku su prisustvovali:

·         Vjeran Štublin, pročelnik za obrazovanje Zagrebačke županije,

·         Biserka Bucković, posebna savjetnica gradonačelnika grada Zagreba Milana Bandića

·         predstavnici Nansen Dijalog Centra Kraljevine Norveške iz Osijeka,

·         predstavnici škole iz Rumunjske, Mađarske-Pečuja, Bosne i Hercegovine-Usore, Hrvatske - Gornje Stubice i Primoštena,

·         Nikola Jugović,načelnik Općine Cernik, kao i predstavnici škole “Matija Gubec” iz Cernika.

·         Siniša Babičković-pomoćnik gradonačelnika za međunarodne odnose.

·         Blaško Stantić član Gradskog vijeća zadužen za obrazovanje.

Dojmovi s puta:

Da ime Matije Gupca ne izaziva samo asocijacije vezane uz bunu, nemire i nezadovoljstvo, dokazuju prijateljstvo, pomoć i dugogodišnja suradnja koja povezuje djelatnike i učenike škola s imenom našega Matije. Povodom svog Dana škole i ove je godine, 7. veljače 2014., Osnovna škola „Matija Gubec“ iz Tavankuta (Vojvodina, Republika Srbija) već tradicionalno na proslavu pozvala i jednu od svojih prijateljskih škola, Osnovnu školu Matije Gupca iz Gornje Stubice. Školu su ovaj put predstavljale ravnateljica Sanja Knezić te učiteljice Nataša Mirt, Natalija Ciglenečki i Nikolina Fruk. Osim gornjostubičkih predstavnika, svečanosti su prisustvovali gosti iz Zagreba, Zagrebačke županije, Cernika, Osijeka i Primoštena, Usore iz BiH, Pečuha iz Mađarske, te iz rumunjskog Karaševa. Domaćini su još jednom pokazali svoju srdačnost toplo ugostivši ovako velik broj gostiju, no osim uživanja u tamburašima, domaćim jelima, bunjevačkom kolu, dječjim priredbama i iznimnom gostoprimstvu, posjetitelji su odradili i jedan radni sastanak u subotičkoj Gradskoj kući. Tamo su s predstavnicima gradske vlasti razgovarali o dosadašnjoj suradnji, problemima na koje su naišli, o novim kontaktima i suradnji i te o načinima na koje se ona ubuduće može usavršiti.

Kako i sami domaćini svojom lijepom bunjevačkom ikavicom kažu „Kad ti jednom tavankutski pisak uđe u cipele, uvik se ovamo vraćaš“, sigurno je da će se prijateljstvo škola Matije Gupca nastaviti te da ćemo i dogodine pratiti razvoj njihove suradnje. Dotad, domaćini su najavili i dolazak u naše Zagorje na proslavu gornjostubičkog Dana škole. Tamo ih očekuju s radošću i velikim srcem kao što je, uostalom, i ono tavankutsko.

Učiteljica Nikolina Fruk

Više na: http://www.subotica.info/2014/02/07/dan-skole-u-os-matija-gubec-tavankut#sthash.CC9mHDxI.dpuf

objavio: Sanja Knezić   datum: 12. 2. 2014.