Dan sigurnijeg interneta

U današnje vrijeme sve više djece i mladih svoje slobodno vrijeme provode za računalom. S ciljem korištenja interneta na primjeren, odgovoran i siguran način, svake se godine početkom veljače obilježava Dan sigurnijeg interneta. Mi smo toj temi posvetili cijeli mjesec, a rezultate pogledali 13. ožujka.

Učenici osmih razreda, uz pomoć učitelja informatike Nevena Košca, pripremili su niz prezentacija kojima su učenike petog razreda informirali o važnosti sigurnog korištenja interneta. Tijekom petog školskog sata dramska grupa naše škole, koju vodi učiteljica Nikolina Fruk, predstavila je video o popularnosti društvenih mreža. Uslijedile su prezentacije temeljene na dobrim i lošim stranama Facebooka, ovisnostima o internetu, zaštiti osobnih podataka, internetskom bontonu i cyberbullyingu (internetskom nasilju).

Petaši su naučili da je internet globalna mreža kojom vrebaju mnoge opasnosti i puno svakakvih ljudi različitih namjera. Treba uvijek biti oprezan i pažljiv u vezi osobnih podataka te poštivati pravila internetskog bontona.

Martina Hegol, 8.a

objavio: Neven Košec   datum: 14. 3. 2014.