5. RECEPTION susret timova u Danskoj

Peti susret timova održan je u Kopenhagenu u Danskoj od 19. do 22. studenog 2018. Točnije, sudionice edukacije iz naše škole učiteljica Željka Franjković, pedagoginja Martina Brlečić i voditeljica projekta Ines Krušelj-Vidas upoznate su s projektima na unapređenju rada u školama koje provodi Albertslund komuna te su svakodnevno na edukaciju putovale u grad Albertslund 17 km udaljen od Kopenhagena.

Iz svega što su domaćini priredili vidljivo je da se u toj zemlji stvari ne događaju kao nepredvidivi događaji već je sve itekako dobro planirano, planiranje provodi tim ljudi zadužen za pitanja vezana uz sve segmente obrazovanja u toj zajednici. Svi mi u teoriji znamo da je važno imati cilj kojem se teži, ali naša stvarnost nema konkretne dokaze za tu tvrdnju.

U ovom gradu vidjeli smo uživo što znači biti vizionar i organizirati poslovanje na taj način da se svake godine pomalo približuje zadanom cilju. Upravo strateško planiranje koje se ne shvaća samo kao neka administrativna obaveza koju treba odraditi nego kao prilika rangiranje prioriteta dovela je ovu zajednicu do razrađenih aktivnosti za praćenje razvoja učenika u temeljnim kompetencijama, do materijalne opremljenosti škola za kojom su uzdisali ne samo naši nego i učitelji iz drugih partnerskih zemalja, do uvođenja novih i alternativnih pogleda na školsku svakodnevicu.

Također, prilikom posjeta Nacionalnom muzeju u Kopenhagenu partneri su se pobrinuli da vidimo kako se u Danskoj povijest i kultura prezentira djeci i đacima te na koji način kulturne institucije surađuju sa školama.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 20. 5. 2019.