RASTIMO u učenju i poučavanju - treća mobilnost u Italiji

U razdoblju od 1. do 6. srpnja 2019. godine održana je treća mobilnost unutar Erasmis+ projekta Rastimo u učenju i poučavanju u talijanskom gradu Firenci.

Tema ove petodnevne edukacije je bila "Student - centered Classroom: teachers as promoters of active learninig!" (Učionica usmjerena na učenika: učitelji kao promotori aktivnog učenja )

Kroz interaktivna predavanja i radionice polaznici su naučili kako promicati poučavanje usmjereno na učenika. Dokazano je da su metode usmjerene na učenike puno bolje u odnosu na tradicionalni pristup obrazovanja koji je više usmjeren na nastavnika. Te metode podržavaju autonomiju i suradnju učenika. One također olakšavaju dugoročno pamćenje, kritičko razmišljanje, vještine rješavanja problema, samopouzdanje i motivaciju.

Do kraja tečaja polaznici su stekli više znanja o pristupima usmjerenim na učenika te su naučili primijeniti ideje o praktičnom i inovativnom rješenju nekog problema koje će koristiti ​​u svojim učionicama.

U navedenoj mobilnosti sudjelovale su knjižničarka Ines Krušelj - Vidas i učiteljica razredne nastave Armina Rod.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 18. 11. 2019.