ŠKOLA NEKAD

“Gdje bijaše nekoć zapuštena krčevina, danas se diže lijepa zgrada poput “Ville” koja uz školu imade stan za učitelja, te ostale nuzgredne prostorije, kao i vrt za kućnu porabu.“

(Iz školske Spomenice)

Škola u Svetom Mateju sagrađena je i otvorena 19. rujna 1904.g.

Prva nastavnica bila je Beatrica de Luca.

Godine 1904./5. u školu je upisano 62 dječaka i 21 djevojčica.

Učitelj Juraj Babić i njegovi bosonogi učenici

POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2016./17

ŠKOLSKA GODINA 2011./12.

ZANIMLJIVA VELJAČA

Zaista je veljača zanimljiv mjesec. Puno lijepih dana, a još nije gotova. Ove godine traje jedan dan duže, znači 29 dana. Što li će sve donijeti kraj veljače? Vidjet ćemo. A do njezinog kraja, prisjetite se foto galerijom zanimljivih događaja.

1. veljače 2012. - Posjet književnice Željke Horvat Vukelje

17. veljače 2012.  "Čitamo priče" -  posjet knjižničarke  Ines Krušelj Vidas

21. veljače 2012. Integrirani dan "Fašnik" u OŠ Matije Gupca -"Mašta može svašta"

ODLAZAK U KAZALIŠTE I TEHNIČKI MUZEJ

U petak, 18.11.2011. svi učenici od 1. do 4. razreda PŠ Sveti Matej odlaze zajedno sa svim nižim razredima OŠ Matije Gupca u Zagreb na kazališnu predstavu Heidi i u  razgledavanje Tehničkog muzeja. Polazak je planiran u 8.30 sati ispred Matične škole u Gornjoj Stubici, tako da je potrebno dovesti učenike osobnim prijevozom. Povratak se predviđa oko 15 sati samo do Matične škole, a dalje prijevoz do kuća preuzimaju roditelji.

OBAVIJEST - 26.listopad 2011.

U ponedjeljak, 31.listopada 2011., dan uoči blagdana Svi Sveti, kao i u utorak, 1. studenog 2011. nema nastave. Redovita nastava za učenike PŠ Sveti Matej počinje u srijedu prema dobivenom rasporedu sati.

PONEDJELJAK, 5.rujna 2011.

Pozdrav đacima veseljacima i malenim prvašićima!

Doček đaka prvaka i učenika 2., 3. i 4. razreda počinje u 8 sati ispred Područne škole Sveti Matej. Nakon druženja u učionicama zajedno idemo na Misu - Zaziv Duha Svetoga na početku školske godine 2011./12. u mjesnoj crkvi Sv. Mateja koja počinje u 9 sati.

Pozivamo roditelje, bake, djedove i mještane koji su u mogućnosti pridružiti nam se na Svetoj Misi!

Sretan početak školske godine 2011./12. žele Vam učiteljice: Diana Gospočić i Bernarda Razum.

objavio: Bernarda Razum   datum: 21. 2. 2012.