Književni susret s Božidarom Prosenjakom

Danas, 22.10.2015., našu je školu posjetio književnik Božidar Prosenjak.

Druženje s književnikom jedna je od aktivnosti kojom u našoj školi obilježavamo Mjesec hrvatske knjige.

Učenici sedmih i osmih razreda proveli su jedan školski sat u društvu s "živim klasikom hrvatske dječje književnosti" Božidarom Prosenjakom. Izuzetno motiviran prenijeti mladim naraštajima prave ideje vodilje za njihov budući život, gospodin Prosenjak uistinu je učenicima priredio nezaboravan doživljaj.

Nije to bio klasičan susret s književnikom na kojem se razgovaralo samo o njegovim književnim djelima. Učenici su događaj doživjeli kao ugodan razgovor sa dobronamjernim i simpatičnim djedom koji je nesebično zagrabio u vrč svojih životnih priča i dijelio svima obilato.

Jedan školski sat upravo nam je proletio i stvarno smo svi na kraju osjećali kao da sad imamo jednog dobrog prijetelja više s kojim ćemo se, u nedostatku osobnog kontakta, nastaviti družiti putem njegovih knjiga.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 22. 10. 2015.