Čitamo mi u obitelji svi

Projekt poticanja čitanja pod nazivom Čitamo mi u obitelji svi  koji je pokrenula udruga Hrvatska mreža školskih knjižničara provodi se i ove godine s učenicima trećih razreda u OŠ Matije Gupca Gornja Stubica.

Podsjećamo da je projekt prvi puta proveden prije dvije godine, u školskoj godini 2012./13.  a glavni cilj mu je pomoći učenicima trećih razreda da savladaju najvažniju vještinu koja će im biti potrebna u cjeloživotnom učenju – čitanje. No, njime se učenicima i članovima njihovih obitelji pruža prilika da (ponovo) otkriju ljepotu čitanja iz užitka.

Ovim projektom roditeljima ne skrećemo samo pozornost na važnost čitanja, već ih pozivamo da tijekom 5 dana na različite načine čitaju sa svojom djecom te da tako provodeći vrijeme dožive lijepe trenutke koje će dugo pamtiti. Učenici materijal za čitanje odnose u naprtnjačama svakog petka u svoje domove. Svaki knjižničar izabrao je komplet od 8 knjiga po knjižničnoj naprtnjači u kojima se nalazi po jedna knjiga iz svake cjeline: Carstvo dječjih priča, Igrom do boljeg čitanja, Isključivo za odrasle, Knjigom upoznajemo kulturu, Mali istraživači, Obiteljsko druženje uz stihove ili šale, Odgoj djece i mladih, Slikovnica - obiteljska družionica.

Želja nam je da naši učenici i njihove obitelji u veselom druženju otkriju  koji se naslovi kriju ove godine u našim naprtnjačama bez obzira na to čitaju li zato da bi postigli čim bolji školski uspjeh ili zato što se jednostavno osjećaju ugodno u maštovitom svijetu papirnatih prijatelja.

Ove školske godine putovanja naprtnjača započinju u matičnoj školi i u PŠ Hum Stubički u petak 17.siječnja 2014.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 14. 1. 2014.