Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole i pitanja u kvizu su zabavna, ali također potiču učenike na istraživanje. U kvizu su i ove godine sudjelovali učenici naše škole, pretežno učenici osmih razreda, te su do 22. listopada rješavali online kviz, a pobjednica za našu školu je Emi iz 8.b.

Nakon rješavanja kviza određuje se pobjednik za svaku knjižnicu (narodni i školsku), a svi pobjednici su pozvani sudjelovati u završnoj svečanosti na kojoj se javno se izvlače glavna i utješne nagrade, uz prigodan kulturni program. Ove godine u Mjesecu hrvatskih knjižnica koji se odvija pod sloganom Ajmo, HRVATI se s knjigom ima naslov Šest lica traži čitatelja te poziva učenike da uz online izvore informacija otkriju zanimljivosti o 3 knjige, 3 pisca, 3 ilustratora, 3 žanra: Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo (ilustracije Vanda Čižmek), Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac (ilustracije Davor Pavelić) i Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila (ilustracije Branka Hollingsworth Nara).

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 1. 11. 2021.