Otputovali knjižni junaci

Druženje s knjigama u 4.a i 4.b razredu ove je godine malo drugačije zahvaljujući projektu Naša mala knjižnica kojeg naša škola provodi u suradnji s izdavačkom kućom Ibis grafika. U nastavku slijedi kratki prikaz aktivnosti izrade i druženja s knjižnim junacima.

Još malo prije Božića učenicima 4.b razreda stigao je Jeti Knjižić, knjižni junak kojeg su poslali učenici 2. i 3. razreda produženog boravka OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin, koji se sastaju u prostoru Gradske knjižnice i čitaonice Ogulin.

Đaci su se s njime družili i razmišljali kakvog bi Jetija oni poslali svojim knjižnim prijateljima. Sami su dizajnirali i iskrojili svog junaka kojeg su uz pomoć jedne vješte mame i sašili.

Gornjostubički Jeti u društvu Jetija Knjižića iz Ogulina

4.b šalje svog Jetija na put

U 4.a razred Medo Mirko stigao je iz riječkog naselja Gornja Vežica početkom veljače jer su i tamo đaci imali problema s koronom. Poslali su ga učenici 2.c razreda koji su u produženom boravku.

Čitajući pustolovine medvjedića iz knjige naši su đaci zamislili i s učiteljicom napravili Knjižnog medu.

Medo Mirko iz Rijeke u društvu našeg Knjižnog Mede

4.a šalje svog Medu na put

Gornjostubički Jeti krenuo je put Ogulina 5.4.2022.g. , a gornjostubički Knjižni Medo put Rijeke u nove pustolovine. U lipnju očekujemo njihov povratak zajedno s dojmovima naših knjižnih prijatelja u bilježnici koju smo poslali s njima na put.

A do tada ostaje druženje s knjigama iz projekta Naša mala knjižnica u čitateljskim kutićima koji su napravljeni u svakoj učionici.

objavio: Ines Krušelj-Vidas   datum: 6. 4. 2022.